![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiQmRDUV8u5qQwcyRIBwBrkN-zvbEWGpeN-XiDtG4NEn_rb1gy6AuNIOOHAE5liEHXz18xS7mEuek91PMHY2vzJxtgTTB2Jhfh3dprP7hgCInXWG1VW3YbvwFiUJ7fYz_FUV3CLf5BbUAI/s320/23102010092.jpg)
Marc Faber nadaljuje:
»Mi ne vemo, kaj bodo vlade v bodoče storile. Moja predpostavka je, da bodo še naprej tiskale denar. Kakšen vpliv bo to tiskanja denarja imelo na delniških trgih, je težko opredeliti, saj se denar morda pretaplja v delnice ali v blago (surovine) ali v nepremičnine… Kdo bi vedel? Ali pa gre v vse to, le da v različnih obdobjih.
Moja prva predpostavka je, da bomo imeli zelo visoko volatilnost na delniških trgih, ki bo trajala še dolgo časa. Kot smo že videli v 70. letih ali po letu 1930 ali v poznih 30-ih smo imeli zelo visoko volatilnost. Zato menim, da bo še naprej tako…«
Faber je imel v intervjuju kar veliko za povedati predvsem o zlatu. Eden od njegovih komentarjev v zvezi z zlatom je bil: »Če pride do večjega popravka (padca cene) v zlato, bi jaz kupil še več zlata.«
Na vprašanje, če bi bilo zlato še vedno njegovo primarno sredstvo, če bi imel na razpolago samo eno sredstvo (naložbo, imetje) za naslednjih 10 let, je Faber pripomnil: »Da, mislim, da ljudje napačno razumejo zlato v smislu, da mislijo, da je drago. Vendar pa nikoli ne pogledajo, koliko so se povečale mednarodne rezerve od leta 1996. Za koliko se je zaloga denarja povečala od leta 1996. Za koliko se je podražila slika Andya Warhola in tako naprej in tako naprej.
Torej jaz ne mislim, da je zlato drago. Menim, da je sama vrednost papirnatega denarja popolnoma razvrednotena (nerealna).«
Vir: http://kingworldnews.com/kingworldnews/KWN_DailyWeb/Entries/2011/11/28_Marc_Faber_-_No_Free_Markets,_Just_Government_Manipulation.html
(prevod: Niko Turk)
Fotografija: 2010, Kongres plemenitih kovin in surovin- gospdarsko razstavišče
Ni komentarjev:
Objavite komentar